מפרסם: כרמי & נאומן
תאריך: 04/01/2015 17:35
נושא: אמנות
טאבאן אסף שושן
טאבאן אסף שושן
טלי מילשטיין
טלי מילשטיין
הודעה לעיתונות

תערוכות בגלריה קונטמפוררי ביי גולקונדה - "חולות" ו"פתאום החלטת שאת שמש"

תערוכות חדשות בגלריה קונטמפוררי ביי גולקונדה
חולות – Sand-ness
אוצר : ליאב מזרחי
נעילה : שבת 28.2.15
התערוכה "חולות" עוסקת במצבי כליאה אנושיים, מן הכלא הפיזי אל הכלא הנפשי

האמנים המשתתפים: גלעד אפרת, חליל בלאבין, אירית בלוך, איה בן רון, יצחק דנציגר, ערגה יערי, אביטל כנעני, סיגלית לנדאו, טלי מילשטיין, קרין מנדלוביץ, בנדטה פדונה,
משה קופפרמן, שי קוצ'יארו, אסף שושן, יחיאל שמי
בתערוכה מגוון עבודות ציור, צילום, פיסול ווידאו.

בחלל העליון של הגלריה, במסגרת "פרויקט המבחנה", יציג יואב הירש את התערוכה
"פתאום החלטת שאת שמש" הכוללת מעבודותיו האחרונות וציורי מים. אוצרת : לורה שוורץ

גלריה קונטמפוררי ביי גולקונדה מציגה החל מה-11 בדצמבר 2014 שתי תערוכות חדשות.
התערוכה המרכזית - חולות – Sand-ness, אותה אוצר ליאב מזרחי, עוסקת במצבי כליאה אנושיים, מן הכלא הפיזי אל הכלא הנפשי ומציגה מגוון עבודות ממדיומים שונים, ציור, צילום, פיסול ווידאו.

מתקן הכליאה "חולות" שנפתח בדצמבר 2013 בקציעות, הוקם כפיתרון "בעיית" הפליטים, המסתננים ומבקשי המקלט בישראל. מאז הקמתו עוררה הקמת המתקן דיון ציבורי רחב על תנאי השהייה, ההגבלות היומיומיות וכמובן – על חוקיות המתקן. בספטמבר 2014, ביטל בג"צ את חוקיות המתקן ודרש מן המדינה לסגור את מתקן הכליאה בתוך שלושה חודשים.

למילה "חולות" בקרב קהילת הפליטים קונוטציה מטילת אימה. לפיכך, בעוד שבתערוכה מוצגות עבודות העוסקות במשמעות של נושא הכליאה כמרחב ציבורי ופיזי, הפן השני של התערוכה יוצא מנקודת מחשבה סמנטית של המילה "חולות", שמשמעותה התחבירית בעברית היא בין היתר, נשים חולות. בתערוכה מציגות מבחר אמניות המבטאות את נושא המרחב האישי, הפרטי ואת האהבה, מנקודת מבט של מועקה, חסימה של הנשימה ומעין כלא נפשי. האהבה כסוג של מחלה.

חולות היא תערוכה על מידת החופש במרחב הפיזי והנפשי כפי שהוא עולה מן העבודות העוסקות כולן בחסימה, מחיקה, סגר, כליאה, השתהות, הפרעה ואי היכולת לחיות חיים נורמטיביים מפאת ההפרעה הפיזית והנפשית כאחד. חסימה של הנוף לצד חסימה של הגוף והלב.

בחלל העליון, במסגרת "פרויקט המבחנה", יציג יואב הירש את התערוכה "פתאום החלטת שאת שמש" הכוללת מעבודותיו האחרונות וציורי מים. אוצרת : לורה שוורץ.

Contemporary by Golconda רח' הרצל 117, תל אביב שעות פתיחה: ימים ב' עד ה': 19:00 – 11:00, יום ו': 10:00-14:00, שבת: 11:00-14:00, טל' 03-6822777 www.contemporary.co.il

לפרטים נוספים ניתן לפנות ל- כרמי & נאומן.