הודעה לעיתונות

חגיגת אביב ביקב הרצברג בסתריה: סיורים בכרם וביקב לקהל הרחב, השקת יינות וטעימות

בארוע יושקו יינות כשרים מלבק, רזרב ווילג' מבציר 2011.
יום שישי הקרוב, 20 במרץ, 9:00-15:00. ההשתתפות ללא תשלום.

יקב הרצברג במושב סתריה עורך חגיגת אביב עם סיורים בכרם שמתעורר לאחר החורף בשלל פרחים צבעוניים וביקור ביקב המשפחתי עם טעימת יינות כשרים שעד עכשיו לא יצאו לאור: מלבק, רזרב ווילג' מבציר 2011.

בסיור בכרם, בהדרכתם של מקס הרצברג מייסד היקב וסטודנטים מהפקולטה לחקלאות שעובדים במקום, ניתן יהיה להכיר את שיטות העבודה המיוחדות במטרה לגדל את הגפנים בדרך אורגנית, נקייה ובריאה. המבקרים יכירו בסיור את ההיסטוריה של אזור שפלת יהודה והעדויות לגידול ענבי היין באזור בעת העתיקה. עוד ילמדו על השפעת הרכב הקרקע וכיוון המדרון על איכות היין וטעמו, תהליכי ייצור היין ויוזמנו לטעום ממבחר היינות. דגש מיוחד ינתן להלכות של טיפול בכרם בשנת השמיטה, עליהן מקפיד היקב. הכניסה והסיורים ללא תשלום.

היינות שיושקו באירוע:
מלבק 2011: יין טניני וחזק עם טעמי פירות אדומים מהכרם בן ה-10. הגפן נותן את מלוא הפוטנציאל שלו והיין מאוזן מאוד וקיבל טעמים עדינים משנה שלמה בחביות עץ אלון צרפתי ואמריקאי. המלבקים של יקב הרצברג ידועים וקיבלו ציונים גבוהים על ידי ייננים.

רזרב 2011: הינו בלנד של קברנה סוביניון מרלו ומלבק במינון הנותן יין אלגנטי עם גוף חזק וטעמי אוכמניות ופירות אדומים וסיומת נעימה. הרזרב הינו יין "חתימה " של יקב הרצברג.

ווילג' 2011: הוא גם בלנד אבל מיוחד במינו: המלבק נבצר בשיאו ואותו הזמן נבצרה כמות דומה של קברנה ושל מרלו שהיו שבוע עד שבועיים לפני הזמן ושלושת המינים עברו תסיסה ביחד. התוצאה היא יין נעים במיוחד קל לפה ומגלגל טעמים זה אחר זה בזמן הטעימה. יין זה קיבל צל"ש בתערוכת "סומליה" בתל אביב ממבקר היין הידוע מארה"ב דוד רקח שמתמחה ביינות כשרים ואמר שישראל חייבים ליצר יותר יינות כאלה.

היקב נמצא בבעלות משפחת הרצברג, שעלתה לארץ מצרפת בשנת 1968. אהבת היין הביאה את מקס הרצברג, ביוטכנולוג במקצועו, לטעת כרם ולהקים יקב ביתי. הזנים בכרם הם קברנה סובוניון, מרלו ומלבק והשיטות מסורתיות, ברוח היקבים של בורדו וסנט אמיליון. יינות יקב הרצברג הם בכשרות של הרבנות הראשית והאיחוד האורתודוקסי של אמריקה, ידידותיים לטבעונים ובגידול אורגני ללא חומרים זרים ומשמרים.
במהלך היום תערך מכירה של גבינות צאן אורגניות של משק עפאים, דבש טבעי של גדעון לווינגר ושמן זית אורגני של היקב.

הארוע ילווה במוזיקת רקע ואוירת חג והוא הזדמנות להצטייד ביינות אורגנים במחירים מיוחדים לארוחות חג הפסח. מעבר ליינות החדשים משנת 2011, יהיו באירוע גם מעט יינות שנותרו משנת 2010.

יקב הרצברג, מושב סתריה (כביש 40 בין צומת ביל"ו ורמלה). יום שישי, 20 במרץ, בין השעות 9:00-15:00.

לפרטים נוספים ניתן לפנות ל- רוני חסיד דוברות ויחסי ציבור.