מפרסם: גופר תקשורת
תאריך: 22/04/2015 15:43
עדכון: 22/04/2015 15:45
נושא: גאדג'טים
The 3D Zone- מגזין הדפסת התלת מימד הישראלי
The 3D Zone- מגזין הדפסת התלת מימד הישראלי
הודעה לעיתונות

מגזין The3DZone: ההדפסה בתלת מימד היא מהמקצועות המבוקשים בעולם

‏מנכ"ל מכללת מדיאטק ג'ון ברייס: "מקצועות ההדפסה בתלת מימד שכלל לא היו קיימים בישראל עד לפני שנתיים, הולכים וצוברים תאוצה רבה. זו הזדמנות מצויינת לקריירה חדשה במקצוע חדשני שהדרישה אליו רק הולכת ומתעצמת

מגזין הדפסת התל מימד הישראלי, The3DZone, מדווח על תוצאות סקר שערך Freelancer.com, האתר הגדול בעולם לגיוס פרילנסרים ולגיוס המונים. האתר פרסם לאחרונה את הניתוח לענף התעסוקה העצמאית. הדו"ח, מציג את 50 המקצועות הנדרשים ביותר לגיוס וההפתעה הגדולה מגיעה מענף ההדפסה בתלת מימד, שביצע זינוק חד ועליה משמעותית בביקוש לעובדים בתחום.

משרות הפרילנסר הפכו בעשור האחרון להיות חלק בלתי נפרד מעולם התעסוקה, אומר יריב ענבר, מנכ"ל מכללת מדיאטק ג'ון ברייס ויו"ר ועידת 3DP – הועידה הלאומית להדפסה תלת ממדית. "כמות המשרות המוצעות ברשת עולה מחודש לחודש בצורה מרשימה ואין ספק כי צורת העסקה זו הנה חלק בלתי נפרד מהשינויים העוברים על עולם התעסוקה הגלובלי".

כל משרות ההדפסה בתלת מימד והתלת מימד בכלל, נמצאו במגמת עליה חדה מעלה. בין עשרת המקצועות הראשונים ניתן למצוא דרישה בולטת ל"מרנדרי-תלת מימד" (3d Rendering). למקצוע זה עלתה הדרישה ברבעון אחד ב-44%. הדרישה לאנימטורים בתלת מימד עלתה ב-35.7% ואילו הדרישה לממדלי הדפסה תלת מימדית (3d Modelling) עלתה ב-34.5%.

נוסף לדרישה למשרות בתחום ההדפסה התלת מימדית, ניתן לראות גידול מתמשך בביקוש למפתחים (38%) בתחום. הניתוח מציג גם עליה ניכרת בביקושים למעצבים גרפיים. על פי ענבר, המגמות אותן מציג האתר הנן בינלאומיות ומציגות ניתוחים של השוק הגלובלי, "אך מספיק להעיף מבט קל על רשימת הדרישות ולהבין כי עולם ההדפסה התלת מימדית הולך וצומח ותופס לעצמו מקום של כבוד בין המקצועות הצומחים בעולם".

פרופ' הוד ליפסון מאונ' קורנל, מהמובילים בעולם בתחום ההדפסה בתלת מימד, שביקר לאחרונה בישראל, אמר כי "טכנולוגיית התלת מימד נכנסת לכל תחום, אין תחום בתעשייה שההדפסה בתלת מימד לא נכנסת ומשפיעה עליו. יש דוגמאות לכך בתקשורת על בסיס יומי – בעולמות האופנה, האומנות, המזון ואפילו בתחום הרפואה והביולוגיה".

לדברי ענבר, מדינת ישראל הנה מהמובילות בעולם בייצור מוצרים להדפסה בתלת מימד. "ניתן להעריך שבישראל היום יש כבר כאלף מדפסות תלת מימד והכמות רק תלך ותגדל. מקצועות ההדפסה בתלת מימד שכלל לא היו קיימים בישראל עד לפני שנתיים, הולכים וצוברים תאוצה רבה וכבר ניתן למצוא דרישה לבוני מודלים תלת מימדיים, מפתחי הדפסה תלת מימדית, מרנדרים ועוד, יחד עם שוק שלם של נותני שירותים משלימים שהולך ומתפתח בימים אלה ממש. כמו כל הענף, תחום הלימודים להדפסה תלת מימדית נמצא עדיין בחיתוליו, אולם זו הזדמנות מצויינת לקריירה חדשה במקצוע חדשני שהדרישה אליו רק הולכת ומתעצמת".

ענבר מציין כי ג'ון ברייס מדיאטק הייטק מחיפה מעבירה בימים אלה את המחזור השלישי בקורס הראשון והמקיף בישראל להדפסה תלת ממדית. בקורס ניתן ללמוד מ-א' ועד ת' את כל תורת ההדפסה התלת מימדית יחד עם פרקטיקה.ֿ

לינק לאתר:
‏http://www.the3dzone.co.il/

לפרטים נוספים ניתן לפנות ל- גופר תקשורת.