צילום מתערוכת הנשק - הלוגו של מד"א על הקיר - צילום יח"צ
צילום מתערוכת הנשק - הלוגו של מד"א על הקיר - צילום יח"צ
משוחחים על מוות וברקע מד"א - צילום יח"צ
משוחחים על מוות וברקע מד"א - צילום יח"צ
הודעה לעיתונות

קואליציית נשים לשלום חילקו כסף מגועל בדם בתערוכת ISDEF

קבוצה מתוך קואליציית נשים לשלום, הדורשת שישראל תפסיק את סחר הנשק למדינות עליהן מוטל אמברגו נשק עולמי, הסתננה לתערוכת ISDEF וחילקה לנוכחים שטרות כסף מוגעלים בדם.


הפעילות נשכבו על רצפת אולם התערוכה, מוקפות בשטרות מגואלים בדם ומחזיקות שלטים: "מרוויחים מהכיבוש".

הכנס עוסק כולו בשיווק תעשיות הנשק של ישראל למדינות העולם השונות ובהן: אוסטרליה, איטליה, אינדונזיה, אנגליה, ארגנטינה, ארה"ב, בוסניה, ברזיל, גאנה, גאורגיה, גרמניה, הודו, הולנד, הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו, הרפובליקה המרכז-אפריקאית, חוף השנהב, יפן, ליבריה, מאלי, מלאווי, מיאנמר, מקסיקו, מרוקו, ניגריה, סין, סנגל, ספרד, סרילנקה, פולין, פורטוגל, פרו, צ'כיה, צרפת, קולומביה, קזחסטאן, קמרון, רוסיה, תאילנד, תורכיה.

חלק לא מבוטל מאותן המדינות, השתתף גם בכנס הקודם שנערך בישראל בשנת 2015, וגאוות ייצור הנשק הישראלית, גרמה לאין ספור פצועים, נכים והרוגים, בפעילויות הקרביות השונות של אותן המדינות ובהן: סרילנקה, קונגו, מיאנמר-בורמה, הנמצאות במלחמות אזרחים ובקונפליקטים חמורים, או מדינות שהוטל עליהן אמברגו נשק כגון: הרפובליקה המרכז אפריקאית ומיאנמר-בורמה, וישראל מוכרת להן נשק על אף האיסור (חברות ברשימת האמברגו עד לפני שנה: הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו, חוף השנהב, ליבריה שגם להן ישראל מכרה תוך כדי האיסור).

אומרת שחף ויסבין, רכזת פרויקט "חמושים" של קואליציית נשים לשלום: "התעשיות הצבאיות הישראליות משווקות מוצרים וטכנולוגיות כ"נוסו בקרב" - טכנולוגיות שנוסו על הפלסטינים החיים תחת כיבוש. מדינת ישראל הפכה את הכיבוש הישראלי בשטחים למנופן הכלכלי של חברות הנשק הישראליות, בזכותו הן משגשגות. הכיבוש הפך מזמן לאינטרס כלכלי - החברות מציגות בכנס לצד משרד הביטחון את הצלחתן בדיכוי אוכלוסייה אזרחית ב"לוחמה א-סימטרית" וקוצרות מיליארדים, כשהן משווקות, מוכרות ומתווכות נשק ללא הבחנה למוקדי קונפליקטים ברחבי העולם."

הנשק, הטכנולוגיות וההכשרות הצבאיות של צה"ל, משמשים לא אחת לרצח-עם, טבח ודיכוי התנגדות אזרחית. זאת תוך כדי השרשת אלימות נגד נשים ואונס כשיטת לדיכוי במוקדי הלוחמה, תוך השרשת מלחמה וכוחנות בתוך החברה הישראלית. ותוך שימוש במסים שכולנו משלמים והולכים על סחר בנשק, תוך חוסר שקיפות משווע מצד משרד הביטחון.

מוסיפה שחף ויסמן: "אי אפשר לתאר את הציניות כשרואים את הלוגו של מד"א שתפקידו להציל חיים נותן חסות לתערוכה שכל עניינה זריעת מוות. לוגו שמתנוסס בגאון על הקיר. אנחנו מוחים על בחירתו של מד"א לסייע לתעשייה הרצחנית הזו".

צפו בשידור הישיר מפעילות "חמושים"
https://www.facebook.com/hamushim/?fref=ts

לפרטים נוספים: אור מרוני, יח"צ 04-6461404, 052-5634826.

לפרטים נוספים ניתן לפנות ל- אור תקשורת ופרסום.