הודעה לעיתונות

זמרת הג'אז לריסה דולינה להופעה אחת בישראל 10.10.18

הזמרת לריסה דולינה מגיעה לישראל ביום שני 8.10.18
ממליצים לשלוח צוות לצלמה – לריסה היא זמרת הפופ והג'אז הגדולה ברוסייה

הזמרת הרוסייה לריסה דולינה מגיעה לישראל להופעה אחת
10 באוקטובר 2018, היכל התרבות תל- אביב

מגדולות זמרות הג'אז והפופ הרוסי לריסה דולינה [LARISA DOLINA] המכונה: "קול הקול הטוב ביותר של רוסיה" כלת התואר "האמן העממי", מגיעה לישראל להופעה אחת ב- 10 באוקטובר 2018 בשעה 20.30 בהיכל התרבות תל – אביב.

לריסה תבצע את שיריה בשפות אנגלית ורוסית.

את לריסה דולינה תלווה התזמורת הסימפונית אשדוד בניצוחו של המאסטרו ואג פפיאן [VAG PAPIAN ]
לריסה דולינה [1955] זמרת ושחקנית ממוצא יהודי, נולדה בעיר "בקו" [BAKU ] בברית המועצות, בת לאב פועל בניין ולאם תופרת [משפחת מרקוביץ – קודלמן] כישרונה המוסיקלי נתגלה מגיל צעיר, בגיל 6 נשלחה ללימודי צ'לו בביה"ס למוסיקה באודסה לאחר שהמשפחה עקרה לשם. סיימה לימודי מוסיקה בביה"ס למוסיקה במוסקבה ומאז מופיעה ברחבי העולם כזמרת פופ וג'אז פופולרית אהודה, מפורסמת ועטורת פרסים.

בראשית צעדיה כזמרת, דולינה החלה להופיע כזמרת ג'אז ופופ בלהקות מקומיות, ובהמשך, כזמרת עצמאית בעלת קול מיוחד מבצעת ז'אנר של מוסיקה פופולרית. שיתפה פעולה עם המשורר מיכאיל טאניץ והמלחין מקסים דינייבסקי שחיברו והלחינו עבורה שירים לרפרטואר הופעותיה הרבות. משיריה המפורסמים: "מזג אוויר בבית", "שלושה ורדים" , "אני חולם עליך", "רק טנגו". הופיעה באופרות ובמחזות זמר לצד זמרים ושחקנים מפורסמים, מהופעותיה המפורסמות: אופרת רוק "גורדו" עם ולרי לאונטייב, המחזמר "שיקאגו", "סינדרלה", "קפה סטרוברי" "אהבה וריגול" "סיפורו של ד"ר פאוסט" ועוד. ביצעה סדרת קונצרטים מיצירות ג'ורג' גרשווין, השתתפה ביותר מ- 70 סרטים, וסרטי אנימציה, כמו כן בצעה פסקול בסרטים רבים כמו: "סינדרלה" "אנחנו מהג'אז", "אי הספינות האבודות", "הקוסמים", וכן בסרטי טלוויזיה וסדרות טלוויזיה. זכתה בפרסים רבים, בהם פרס טוני, פרסי "זמרת הרוק הטובה ביותר", בפסטיבל הרדיו היוקרתי בלה רושל בצרפת זכתה בפרס ראשון בתחרות הלאומית הרוסית , בדצמבר 2018 תופיע בטקס הגביע העולמי לשנת 2018 שיתקיים בארמון הקרמלין.

דולינה נשאה שלוש פעמים למוסיקאים ולה בת ונכדה מבעלה הראשון, נשואה כיום לבעלה השלישי.

מאסטרו ואג פפיאן – פסנתרן, מנצח ומנהל מוסיקלי של התזמורת הסימפונית אשדוד
מאסטרו ואג פפיאן, [VAG PAPIAN ] – 1956, פסנתרן , מנצח ומנהלה המוסיקלי של התזמורת הסימפונית אשדוד , יליד בירוואן בארמניה, אחד מהמוסיקאים הגדולים בעולם מופיע בקונצרטים כפסנתרן ומנצח ברחבי העולם כולל רסיטלים. פפיאן, בוגר הקונסרבטוריון של מוסקבה החל לימודי ניצוח ב- 1982 בקונסרבטוריון סנט פטרסבורג היה תלמידו של איליה מוסן האגדי.
1984- הוזמן ואג על ידי ואלרי גרגייב לתפקיד מנצח של התזמורת הפילהרמונית של ארמניה וכן לתפקיד מנהל אמנותי של התזמורת. פפיאן ניצח על יותר מ- 200 קונצרטים במגוון קומפוזיציות וסגנונות כולל מוסיקה רוסית ומערבית.

כשותף עם מקסים ונגרוב הופיע באירופה ארה"ב, המזרח הרחוק, הקליט עם ונגרוב לסדרה הקלאסיתEMI , כמוכן ביצע הפקות אופרה כמו "שאול ודוד" של נילסון, "כרמן" של ביזה, דון ג'יובני" של מוצרט, "נורמה" של בליני . פפיאן שיתף פעולה עם האופרה הלאומית של ארמניה .כמו כן נצח על התזמורת הקאמרית האנגלית בלונדון, הפילהרמונית של יפן מוסקבה ,בלגרד, תזמורת סימפונית טקסס, הסימפונית של מאלמה, על התזמורת הפילהרמונית הישראלית.

פפיאן מלמד פסנתר וניצוח בביה"ס למוסיקה ע"ש בוכמן – מהטה באוניברסיטה של ת"א ומנחה כיתות אמן בפסטיבלי מוסיקה באוניברסיטה בספרד וארה"ב .
מ- 2006 מנהל מוסיקלי ומנצח ראשי של התזמורת הסימפונית אשדוד – שנוסדה בשנת 1992 ביוזמת ותמיכת עיריית אשדוד, המרכז לקליטת אמנים עולים באשדוד. גייסה נגנים ברמה גבוהה, מוכשרים ומצטיינים בראשם הכנרת הסולנית בלה פורטנוב.
ב- 16 באפריל 2008 נהרג בנו של פפיאן דוד, סמל בחטיבת גבעתי בגבול עזה, לאחר שהגיע מארמניה לישראל במטרה לשרת בצה"ל.

כרטיסים: קופת בראבו *3221 072-275-3221 במחיר: 215 – 505 ש"ח

לפרטים: צפי שועלי - 050-5287051

לפרטים נוספים ניתן לפנות ל- צפריר יחסי ציבור.