מאיה קזביאנקה
מאיה קזביאנקה
קזביאנקה
קזביאנקה
הודעה לעיתונות

הלכה לעולמה הזמרת מאיה קזביאנקה

הזמרת הישראלית שזכתה להערצה של מיליוני אנשים במדינות ערב, בצרפת וברחבי אירופה - נפטרה הבוקר ותיטמן היום (יום שני) אחר הצהריים בבית העלמין של כפר תבור * הקריירה הבינלאומית המפוארת שלה נקטעה לאחר שהופיעה בדמשק ונאלצה לנוס על נפשה מפני אנשי המודיעין הסורים * בתה נטלי פירסמה הבוקר הודעה קצרה: "עולה את למעלה לשמח את יושבי מרום ושם תמשיך שירת חייך, אמא"

הבוקר הלכה לעולמה הזמרת הישראלית הבינלאומית מאיה קזביאנקה (78), אשר נודעה בזכות הופעותיה בכל רחבי העולם ובכללן בכמה ממדינות ערב השכנות.
קזביאנקה, אשר נולדה בשנת 1941 בקזבלנקה שבמרוקו בשם מרגוט אלמקיס עזרן, עשתה קריירה מפוארת בזכות קולה המופלא ואישיותה האצילית. היא כבשה את ליבם של מיליוני אנשים בצרפת, בברית המועצות ובכל רחבי המזרח התיכון, כולל כמה מדינות אויב שמעולם לא היו בקשר עם ישראל.
בעיקר תיזכר מאיה קזביאנקה בזכות הופעתה במוסקבה בימים שעוד לא היו לישראל יחסים דיפלומטיים עם הרוסים. מאיה החליטה, בצעד נועז ופטריוטי, לשיר על הבמה את ההמנון הישראלי, "התקווה".
ימים אחדים לאחר מכן, כאשר הוזמנה לשיר בפני צמרת השלטון בדמשק, הפגינה אומץ רב והופיעה עם מיטב שיריה עד שבשלב מסויים עלו על עקבותיה אנשי המודיעין הסורים והיא נאלצה לנוס על נפשה, לחצות בהסתר את הגבול ללבנון ומשם מצאה את דרכה לישראל.
היא העדיפה את הזהות היהודית והישראלית הגאה שלה, על פני שנים ארוכות שבהן דרשו ממנה המפיקים להחביא את מוצאה. הגעתה לישראל אילצה אותה לוותר על קריירה מפוארת ועל חוזי ענק וסכומי כסף גדולים.
מאיה קזביאנקה חייתה בשנים האחרונות בצניעות באזור הצפון, כשרק משפחתה ומכריה נהנים מקולה ומשירתה המופלאה.
בתה נטלי פירסמה היום הודעה בזו הלשון:
"הבוקר הלכה לעולמה
הזמרת הצרפתיה הישראלית
מאיה קזביאנקה.
היום נדמה שירת חייה
היום נדם קולה
היום נדם ליבה.
עולה את למעלה לשמח את יושבי מרום
ושם תמשיך שירת חייך, אמא".
משפחתה החליטה להפיץ ברבים את סיפור חייה המופלא, אשר משמש השראה לנשים רבות בכל רחבי העולם. מעריציה הרבים בפאריז, ברחבי אירופה ובמדינות ערב יעידו עד כמה קולה השמיימי והמסר האוהב והמפייס שבקע מגרונה חדר לליבם. בבירות רבות בעולם מרכינים היום ראש ומבכים את פטירתה של אשה מופלאה שהאמינה בשלום ללא גבולות ובאחווה שאין בה דעות קדומות; זמרת ואשת תרבות שעשתה הכל על מנת להביא את השלום המיוחל בשירתה ובאישיותה.
מאיה קזביאנקה תיטמן היום (31.12) בשעה 15:45 בבית העלמין בכפר תבור.
המשפחה תקדם ברצון את כל מוקירי זכרה.

לפרטים נוספים ניתן לפנות ל- עמי כברי תהודה ויחסי ציבור.