קונצרטים למען ניצולי שואה ברחבי הארץ
קונצרטים למען ניצולי שואה ברחבי הארץ
קונצרטים לניצולי שואה ביוזמת עמותת יד עזרה לישראל
קונצרטים לניצולי שואה ביוזמת עמותת יד עזרה לישראל
אנדרי גשיורובסקי, מייסד עמותת יד לעזרה ישראל
אנדרי גשיורובסקי, מייסד עמותת יד לעזרה ישראל
קונצרטים בהתנדבות לניצולי שואה ברחבי הארץ
קונצרטים בהתנדבות לניצולי שואה ברחבי הארץ
הודעה לעיתונות

מוזיקאים מהתזמורת הסימפונית של ברלין הגיעו לישראל לסדרת קונצרטים בפני ניצולי שואה ביוזמת עמותת יד לעזרה ישראל

קבוצת של שבעה נגנים מהתזמורת הסימפונית של העיר ברלין הגיעה בימים אלה לישראל ומקיימת סדרת קונצרטים ייחודית בהתנדבות בפני ניצולי שואה החיים בישראל.

מטרת הקונצרטים המתקיימים בכל רחבי הארץ היא לשמח ולעודד את ניצולי השואה ולאפשר להם ליהנות ממוזיקה איכותית כמו גם להוציאם מביתם ומבדידותם. הקונצרטים בליווי כינורות וצ'לו כוללים יצירות של מלחינים מערביים ידועים ונעימות ושירים קלאסים מהתרבות היהודית. התזמורת הסימפונית הידועה של ברלין החלה את פעילותה בספטמבר 1967.

את סדרת הקונצרטים יוזמת ומארגנת עמותת יד לעזרה ישראל ((Helping Hand Coalition . העמותה פועלת לסייע לניצולי שואה ברחבי הארץ במגוון פעולות ואמצעים ובהם פרויקט בתים חמים המופעל בכ- 25 רשויות מקומיות ומאפשר לניצולי שואה ליהנות מארוחה חמה ומפגש חברתי, יבוא מכולות עם פרטי לבוש המחולקים חינם לניצולי השואה, חלוקת תלושי מזון לשימושם של ניצולי השואה, תיעוד זיכרונותיהם של ניצולי השואה, מוקד עזרה רפואית, ייזום חגיגות בר מצווה לניצולי שואה שלא זכו לחגוג זאת בילדותם, סיוע והשתתפות במצעד החיים ועוד עשרות פרויקטים נוספים ובהם בית שלום בקיסריה – בית המשמש כמקום מפגש לעשרות חוגים, הרצאות, סדנאות, שיעורים ומפגשי לימוד, מופעי אומנות, מוסיקה ותרבות במהלך כל השנה לעשרות אלפי ניצולי השואה החיים ברחבי ישראל.

לוק גשיורובסקי, מנהל עמותת יד עזרה לישראל מסר כי המופעים והקונצרטים האינטימיים מתקיימים בפני קהל מצומצם של בין 80 – 200 ניצולי שואה, שמובאים למופעים באוטובוסים מיוחדים. הקונצרטים נערכים במספר מועדוני קשישים ומרכזי תרבות עירוניים ברחבי הארץ ובהם קונצרט בירושלים ביום שישי הקרוב, קונצרטים שהתקיימו במהלך השבוע בערים חיפה, בנתניה, בחדרה, בקיסריה ובערים נוספות. לדברי גשיורובסקי המוזיקאים הגרמנים שהגיעו לישראל מתרגשים מאוד מהמפגשים עם ניצולי השואה ורואים בכך תרומה וסיוע לאיכות חייהם של הניצולים. בסיום כל אירוע מתקיים שיח עם הניצולים.

יד לעזרה ישראל הוקמה על ידי הפילנתרופ ואיש העסקים אנדרי גשיורובסקי שיחד עם צוות עובדים מקצועי ומסור פועל בכל רחבי הארץ במגוון פרויקטים שכל מטרם סיוע לניצולי השואה החיים בארץ. העמותה פועלת בשיתוף פעולה עם משרדי ממשלה וגופי סיוע רבים ומטרתה לעזור, במיוחד במקרים הומניטריים, לניצולי השואה החיים עמנו ובקרבנו.

העמותה החליטה לאחרונה לחשוף את פעילותה במטרה לאפשר לניצולי שואה נוספים החיים ברחבי הארץ ליהנות משרותיה המגוונים ובמטרה לשפר את איכות החיים של ניצולי השואה בגילם המבוגר באזור מגוריהם ברחבי הארץ.

לפרטים על פעילות העמותה ברחבי הארץ טלפון: 04- 6897030

יחסי ציבור : יצחק רביחיא, רב תקשורת: 054-7999209

לפרטים נוספים ניתן לפנות ל- רב תקשורת.