הודעה לעיתונות

EMGA מבטיחה התחייבות למימון חוב וותיק בסך 30.0 מיליון דולר עבור Citizens Development Business Finance PLC בסרי לנקה

EMGA מבטיחה התחייבות למימון חוב וותיק בסך 30.0 מיליון דולר עבור Citizens Development Business Finance PLC בסרי לנקה

לונדון, 11 בינואר 2024 (GLOBE NEWSWIRE):

Emerging Markets Global Advisory LLP (EMGA), בנק השקעות המתמחה בשווקים מתעוררים, השיג בהצלחה התחייבות למימון חוב וותיק בסך 30.0 מיליון דולר עבור Citizens Development Business Finance PLC (CDB) שבסיסו בסרי לנקה. EMGA יזמה, בנתה וניהלה משא ומתן על הסדר מימון זה, עם התמיכה הכספית שסופקה על ידי U.S. International Development Finance Corporation (DFC).

סאג'יב צ'אקלקלאל (Sajeev Chakkalakal), ראש בנקאות ההשקעות של EMGA, אמר: "למרות האתגרים שעמדו בפנינו, אנו שמחים שסיפקנו שוב פתרון מימון חדשני עבור CDB. אנו מאמינים כי מדובר באבן דרך משמעותית, בהיותה התחייבות המימון החיצוני הראשונה המובטחת עבור NBFI סרי לנקי מזה מספר שנים. זה גם יאפשר ל-CDB להמשיך לתמוך בעסקים קטנים ובינוניים, כולל חברות בבעלות נשים, כמו גם במגזר האנרגיה המתחדשת במדינה".

ג'רמי דובסון (Jeremy Dobson), סמנכ"ל התפעול של EMGA, אמר: "המעמד הפיננסי החזק של CDB אפשר ל-EMGA לנווט ברוחות המאקרו-כלכליות הרווחות בסרי לנקה כדי להבטיח את המחויבות למימון זה. הישג זה לא רק מדגיש את המומחיות של EMGA בניווט בנופים פיננסיים מורכבים, אלא גם מדגיש את שיתוף הפעולה המוצלח בין EMGA, CDB ו- DFC בקביעת תקדים חיובי למוסד פיננסי מוביל בסרי לנקה להבטיח מימון חיצוני באקלים כלכלי מאתגר".

מרים חושראי (Maryam Khosharay), סגנית נשיא המשרד לפיתוח אשראי ב-DFC אמרה: "אנו שמחים מאוד להמשיך את המחויבות של DFC לחיזוק השקעות בסרי לנקה, במיוחד אלה המקדמות מימון לנשים ונכסים ירוקים בזמנים של קשיים כלכליים ומחירי אנרגיה גבוהים".

בהתייחסה לעסקה, מנהלת המימון התאגידי של CDB רושאן אבייגונוורדנה (Roshan Abeygoonewardena ) סבורה כי CDB מחזק ללא הרף את תחתית הפירמידה כאתוס כולל של אג'נדת הקיימות שלו. "עבורנו הנשים היזמיות, במיוחד במיקרו ובעסקים קטנים ובינוניים, זה המקום שבו מסתובבים גלגלי הכלכלה. מתן עדיפות להעצמת נשים במודל העסקי שלנו עם גישה למימון, שבתורו יעודד עצמאות כלכלית והכלה, יהיה תרופת הפלא בהוספת תמריץ לסדר היום ההתפתחותי והכלכלי של סרי לנקה".

Emerging Markets Global Advisory LLP (EMGA), שבסיסה בלונדון ובניו יורק, מסייעת למוסדות פיננסיים ותאגידים המחפשים חוב או הון עצמי חדש. הצוות הרב-לאומי של EMGA משלב את עשרות שנות הניסיון הדרושות להשלמת עסקאות ברוב המדינות המתפתחות, כולל סרי לנקה. EMGA ממשיכה להרחיב את הפריסה הגיאוגרפית שלה, ומבססת את מקומה כבנק השקעות מוביל, ממוקד שווקים מתעוררים ונישה.

Citizens Development Business Finance PLC (CDB) עומד בין חמשת המוסדות הפיננסיים החוץ-בנקאיים הגדולים ביותר בסרי לנקה והוא אחד המוסדות הפיננסיים החדשניים ביותר במדינה, עם מחויבות חזקה לקיימות, ממשל תאגידי למופת, אחריות ושקיפות. היא ידועה בכך שהיא משנה את תעשיית השירותים הפיננסיים עם חידושים טכנולוגיים מרחיקי לכת ופתרונות פיננסיים חדשניים.

תאגיד מימון הפיתוח הבינלאומי של ארצות הברית (U.S. International Development Finance Corporation או DFC) הוא המוסד הפיננסי לפיתוח של ממשלת ארצות הברית. DFC משתפת פעולה עם המגזר הפרטי כדי לממן פתרונות לאתגרים הקריטיים ביותר העומדים בפני העולם המתפתח כיום. אנו משקיעים במגזרים שונים, כולל אנרגיה, בריאות, תשתיות, חקלאות, עסקים קטנים ושירותים פיננסיים. השקעות DFC עומדות בסטנדרטים גבוהים ומכבדות את הסביבה, זכויות האדם וזכויות העובדים.

למידע נוסף:

Contact details
[email protected]

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GlobeNewswire

לפרטים נוספים: נוי תקשורת 03-6026026 זהר 052-2641769

לפרטים נוספים ניתן לפנות ל- נוי תקשורת.