LOGO
LOGO
PHOTO CREDIT Ambiq Micro
PHOTO CREDIT Ambiq Micro
PHOTO CREDIT Ambiq Micro
PHOTO CREDIT Ambiq Micro
הודעה לעיתונות

Ambiq Apollo510 מספק שיפור פי 30 ביעילות הספק כדי לשחרר את עוצמת הבינה המלאכותית בנקודת הקצה

Ambiq Apollo510 מספק שיפור פי 30 ביעילות הספק כדי לשחרר את עוצמת הבינה המלאכותית בנקודת הקצה

הדור הבא של Apollo משלב תאוצה וקטורית עם יעילות אנרגטית ללא תחרות כדי לאפשר ביצועי היסק מבוססי בינה מלאכותית במכשיר עצמו ללא NPU ייעודי
תכונות עיקריות
* Apollo510, המבוסס על Arm Cortex-M55, מספק יעילות הספק טובה פי 30 וביצועים מהירים פי 10 בהשוואה לדורות קודמים
*מאפשר את היכולת לבצע עומסי עבודה של בינה מלאכותית/לימוד מכונה במקביל לגרפיקה מורכבת, יישומי קול באיכות טלקום ועיבוד קול/חיישנים שפעילים תמידית
*זיכרון NVM בנפח 4MB וזיכרון SRAM בנפח 3.75MB בשבב עצמו, וממשקי רוחב פס גבוה לזיכרונות חיצוניים
* GPU 2.5D עם האצת גרפיקה וקטורית לגרפיקה חיה, צלולה וחלקה, שיפור ביצועים כולל פי 3.5 לעומת משפחת Apollo4 Plus
*תמיכה בצגי זיכרון בפיקסלים (MiP), הנמצאת בדרך כלל במוצרים בעלי צריכת החשמל הנמוכה ביותר
*אבטחה חזקה בפלטפורמת secureSPOT® של Ambiq עם טכנולוגיית Arm TrustZone

אוסטין, טקסס, 27 במרץ 2024 (GLOBE NEWSWIRE) –

Ambiq, מובילה טכנולוגית במוצרים ופתרונות מוליכים למחצה בהספק נמוך במיוחד עבור התקני IoT, מציגה את Apollo510 החדש, החבר הראשון במשפחת ה-SoC החדשה Apollo5, הממוקם באופן ייחודי כדי להוציא לדרך את עידן הבינה המלאכותית שבאמת מעשית, משמעותית ונפוצה בכל מקום.

Apollo510 MCU הוא פיתוח חומרה ותוכנה מלא מהבסיס הממנף באופן מלא את המעבד Arm® Cortex®-M55 בשילוב עם Arm Helium™ כדי להגיע למהירויות עיבוד של עד 250MHz. ה-Apollo510 משיג זמן שיהוי שטוב עד פי עשר תוך הקטנת צריכת האנרגיה בערך פי שתיים, בהשוואה ל-Apollo4 שהיה השבב המוביל הקודם של Ambiq בהיבט של יעילות צריכת חשמל. השילוב הרצוי הזה של ביצועים ויעילות מאפשר ללקוחותינו לפרוס מודלים מתוחכמים של דיבור, חזון, בריאות ובינה מלאכותית תעשייתית במכשירים המופעלים באמצעות סוללה בכל מקום, מה שהופך אותו למוליך למחצה היעיל ביותר בשוק שפעול על בסיס Arm Cortex-M55.

"אנחנו ב-Ambiq דחפנו את פלטפורמת SPOT הקניינית שלנו כדי לייעל את צריכת החשמל במטרה לתמוך בלקוחות שלנו אשר מגדילים באגרסיביות את אמת החוכמה והתחכום של המכשירים המונעים בידי סוללה שלהם, שנה אחר שנה", אמר סקוט הנסון (Scott Hanson), מנהל הטכנולוגיה הראשי והמייסד של Ambiq. "ה-Apollo510 MCU החדש הוא בו זמנית המוצר היעיל ביותר באנרגיה וגם בעל הביצועים הגבוהים ביותר שיצרנו אי פעם".

"כאשר יישומים במגזרי הבריאות, התעשייה והבית החכם ממשיכים להתקדם, הצורך בבינה מלאכותית מאובטחת בקצה הוא חיוני עבור מכשירים מהדור הבא", אמר פול וויליאמסון (Paul Williamson), סגן נשיא ומנכ"ל עסקי מוצרי IoT ב-Arm. "משפחת ה-SoC החדשה של Ambiq, המבוססת על Arm, תספק שיפורי ביצועים משמעותיים עבור בינה מלאכותית במכשירים עצמם, ותסייע למפתחים ויצרני מכשירים לספק את היכולות הנדרשות לעידן היבנה המלאכותית".

עם שיפור של יותר מפי 30 בצריכת האנרגיה, Apollo510 מסוגל להריץ את הרוב המכריע של חישובי הבינה המלאכותית שמבוצעים כיום בנקודות קצה, כולל ניטור חיישנים בהספק נמוך, פקודות קוליות שזמינות תמיד, שיפור שמע באיכות טלקום ועוד. יצרניות של מכשירי אינטרנט של הדברים שמבצעים תרחישי הסיק מבוססי בינה מלאכותית/לימוד מכונה, כגון מכשירים לבישים מהדור הבא, מכשירי בריאות דיגיטליים, משקפי מציאות מדומה/רבודה, מיכון במפעל ומכשירי ניטור מרחוק, יכולים להרחיב מאוד את תקציב החשמל שלהם תוך הוספת יכולות נוספות למכשירים באמצעות פיתוח שמותאם ל-SPOT של Apollo510.

Apollo510 מכיל את כל הדרוש להנעת מערכות חכמות: מחשוב יעיל במיוחד, זיכרונות מורחבים כחלק מהשבב, ממשקים ברוחב פס גבוה לזיכרונות חיצוניים ואבטחה. טכנולוגיית Arm Helium ב-Apollo510 תומכת בעד 8 MAC בכל מחזור, כמו גם בפעולות נקודה צפה ברמת דיוק של מחצית, מלא וכפול, מה שהופך אותה לאידיאלית לחישובי בינה מלאכותית בנוסף לפעולות עיבוד אותות כלליות. Apollo510 גם משפר את קיבולת הזיכרון שלו בהשוואה לדור הקודם עם זיכרון NVM בנפח 4MB וזיכרון SRAM בנפח 3.75MB בשבב עצמו וגם TCM, כך שלמפתחים יש יכולת פיתוח חלקה וגמישות רבה יותר ביישומים. עבור דגמי רשתות עצביות או נכסים גרפיים גדולים במיוחד ל-Apollo510 יש שורה של ממשקים אל מחוץ לשבב ברוחב פס גבוה, המסוגלים בנפרד לתפוקת שיא של עד 500MB/s ותפוקה מתמשכת של יותר מ-300MB/s.

בהתבסס על פלטפורמת ה-secureSPOT של Ambiq, החברה שילבה ב-Apollo510 את טכנולוגיית Arm TrustZone עם פונקציה פיזית שאינה ניתנת לשיבוט (PUF), OTP עמיד בפני חבלה וציוד היקפי מאובטח. שיפורים אלה עוזרים למתכננים להקים סביבת ביצוע מהימנה (TEE) כדי לפתח יישומים מאובטחים וחסונים וכדי להגדיל את קנה המידה של המוצרים שלהם מהר יותר.

יצרני מכשירי קצה של IoT יכולים לצפות ליעילות הספק ללא תחרות כדי לפתח מכשירים בעלי יכולת גבוהה יותר המעבדים פונקציות AI/ML טוב יותר מבעבר. יישומים ותעשיות ממוקדים כוללים התקנים לבישים, בריאות דיגיטלית, חקלאות, בתים ובניינים חכמים, תחזוקה חזויה, אוטומציה במפעלים ועוד.

Apollo510 MCU נמצא כעת בדגימה אצל לקוחות, עם זמינות כללית שצפויה לרבעון הרביעי השנה. הוא היה מועמד לפרס בידי הקהילה העולמית של המחשוב המשובץ לשנת 2024 תחת קטגוריית פרסי החומרה של המחשוב המשובץ.

פגשו אותנו בתערוכה ובכנס העולמי של המחשוב המשובץ בתאריכים 9-11 באפריל 2024, להדגמת מוצר חי.

אודות Ambiq

המשימה של Ambiq היא לפתח את פתרונות המוליכים למחצה בעלי ההספק הנמוך ביותר כדי לאפשר התקנים חכמים בכל מקום על ידי פיתוח פתרונות המוליכים למחצה בעלי ההספק הנמוך ביותר כדי להניע עולם חסכוני יותר באנרגיה, בר-קיימא ומונע נתונים.
Ambiq סייעה ליצרנים מובילים ברחבי העולם לפתח מוצרים שיחזיקו מעמד שבועות בטעינה אחת (במקום ימים) תוך אספקת סט תכונות מקסימלי בעיצובים תעשייתיים קומפקטיים. המטרה של Ambiq היא להביא את הבינה המלאכותית (AI) למקום שהיא מעולם לא הגיעה בעבר במכשירים ניידים וניידים, באמצעות פתרונות מתקדמים של Ambiq עם מערכת הספק אולטרה נמוכה על שבב (SoC). חברת Ambiq סיפקה יותר מ-230 מיליון יחידות. לקבלת מידע נוסף, בקרו באתר www.ambiq.com.

איש קשר ולמידע נוסף

Charlene Wan
VP of Branding, Marketing, and Investor Relations
[email protected]
+1.512.879.2850

תמונות יח"צ הנלוות להודעה זו זמינות בכתובות

https://www.globenewswire.com/NewsRoom/AttachmentNg/d64aa7b3-31bb-457a-8a24-8fed2fbbea57

https://www.globenewswire.com/NewsRoom/AttachmentNg/998624f8-ab5f-46a8-89df-53e125d82767

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GlobeNewswire

לפרטים נוספים: נוי תקשורת 03-6026026 זהר 052-2641769

לפרטים נוספים ניתן לפנות ל- נוי תקשורת.