BUSINESS WIRE LOGO
BUSINESS WIRE LOGO
LOGO
LOGO
LOGO
LOGO
LOGO
LOGO
הודעה לעיתונות

Fetch.ai, Ocean Protocol ו-SingularityNET מתאחדות ליצירת ברית הבינה המלאכותית

Fetch.ai, Ocean Protocol ו-SingularityNET מתאחדות ליצירת ברית הבינה המלאכותית

חלוצות הבינה המלאכותית מאחדות כוחות ליצירת חלופה מבוזרת לפרויקטים קיימים של בינה מלאכותית הנשלטים על ידי חברות ה-Big Tech

הערך המשולב של האסימונים של FET$, OCEAN$ ו-AGIX$ נכון ל-26 במרץ 2024 עומד על 7.6 מיליארד דולר

ZUG, שווייץ וסינגפור, 27 במרץ 2024, (BUSINESS WIRE):

SingularityNET (SNET), רשת הבינה המלאכותית (AI) המבוזרת הראשונה בעולם, Fetch.ai, פלטפורמת Web3 המיועדת עבור כלכלת ה-AI החדשה, ו-Ocean Protocol, פלטפורמת החלפת נתונים מבוזרת להגנה על נתונים, הכריזו היום על השקתה של ברית הבינה המלאכותית Artificial Superintelligence Alliance. יצירתה של רשת המקור הפתוח המבוזרת הגדולה ביותר באמצעות מיזוג אסימונים בהיקף של מיליארדים היא צעד חשוב המאיץ את המרוץ לעבר "בינה מלאכותית כללית" (AGI).

הברית היא פרי רוחם של שלושה מוחות מובילים בתחום הבינה המלאכותית המבוזרת. ד"ר בן גורצל, המוכר בכינוי "אבי ה-AGI", ייסד את SNET כשוק ומסגרת מבוססי בלוקצ'יין עבור שירותי AI. המשקיע הומאיון שייח', אשר ייסד את DeepMind, יצר את Fetch.ai כפלטפורמה מבוזרת מרובת סוכנים לצורך פריסה ושיווק מסחרי של יישומי AI. טרנט מק'קונגי, האדריכל של התוכנה מבוססת הבינה המלאכותית בה משתמשים רוב מתכנני השבבים לצורך הפעלת חוק מור, הקים את Ocean Protocol במטרה לספק פלטפורמה להחלפת נתונים וסחר חלק בנכסי נתונים באסימונים.

כחלק מהקמת הברית, האסימונים של FET$, OCEAN$ ו-AGIX$, המניעים את שלוש הרשתות החברות בברית, ימוזגו לאסימון ASI$ יחיד, אשר יפעל על פני רשת הבינה המלאכותית המבוזרת המשולבת ויעניק גודל ועוצמה חסרי תקדים.

בנויה עבור בינת על

"ככל שמהפכת ה-AI מתעצמת, הכרחי כי AGI ו-ASI לא תימצאנה בבעלות ושליטה של גוף מסוים כלשהו עם האינטרסים המוטים שלו", הגיב ד"ר בן גורצל, המנכ"ל והמייסד של SNET. "יש להשיק אותן באופן פתוח, דמוקרטי ומבוזר. זהו החזון המשותף של SNET, Fetch.ai ו-Ocean Protocol מתחילת דרכן, וזו הסיבה שהגיוני לחלוטין ששלושת הפרויקטים שלנו ישולבו כדי ליצור רשת טוקנומית בעלת כוח רב יותר להתמודד עם חברות ה-Big Tech ולהעביר את מרכז הכובד של עולם הבינה המלאכותית לאקוסיסטם המבוזר".

"בעולם של חדשנות אקספוננציאלית בתחום ה-AI, הענקיות של ה-Big Tech שולטות בכותרות ובשיח", מעיר הומאיון שייח', המנכ"ל והמייסד של Fetch.ai. "אנחנו סוללים נתיב חדש. המשימה שלנו במיזוג אסימונים זה היא לשלב בין הפלטפורמות שלנו על מנת להבטיח בינה מלאכותית אתית ושקופה המאפשרת אינטראקציות ישירות בין מפתחים ומשתמשים במטרה לעקוף את שומרי הסף המסורתיים של הרשויות הריכוזיות. הדבר מגביר את פרטיות הנתונים וסולל את הדרך לאקוסיסטם דמוקרטי ומהימן יותר של בינה מלאכותית ומעודד משתתפים גלובליים לתרום".

רציונל אסטרטגי משכנע

*מואצת באמצעות עליית הבינה המלאכותית וצמיחתם של שלושת הפרויקטים בתחום: השילוב נולד מתוך תקופה של צמיחה חסרת תקדים עבור הפרויקטים בתחום הבינה המלאכותית. העסקה מעניקה הזדמנות שאין דומה לה עבור שלוש חברות משפיעות אלה ליצור חלופה משכנעת עוצמתית לשליטה של חברות ה-Big Tech על הפיתוח, השימוש והמונטיזציה של הבינה המלאכותית.
*יוצרת תשתית AI מבוזרת בקנה מידה גדול: בינה מלאכותית מבוזרת מנצלת את טכנולוגיית הבלוקצ'יין כדי להפוך מערכות בינה מלאכותית, אשר אופן הפעולה הפנימי שלהן נסתר מעיני הציבור, לרשתות פתוחות לתיאום הבינה המלאכותית לעבר יעדים משותפים. המיזוג של המחקר, המותגים, הטכנולוגיות והמוצרים של SNET, Fetch.ai ו-Ocean Protocol יוצר בסיס לבניית תשתית AI מדרגית המבטיחה שיטות עבודה אתיות ומהימנות.
*מאיצה השקעה ב-AGI: גורצל, שייח ומק'קונגי מהווים כבר מזה זמן רב כוהנים ומאמצים ראשונים של הבינה המלאכותית - ומתמקדים כולם בלהפוך את ה-AGI למציאות. ברית זו של בינת על מאפשרת את המסחור של הטכנולוגיה של כל אחד מן היסודות ומאפשרת גישה בהיקף נרחב לפלטפורמות בינה מלאכותית מתקדמות ביותר ולבסיסי נתונים גדולים. צעד פורץ דרך זה מקצר את הדרך ל-AGI בבלוקצ'יין.

פרטי העסקה

ברוס פון, המנכ"ל והמייסד השותף של Ocean Protocol, מאמין כי השילוב יכול לממש את ההבטחה של הערימה המשולבת אנכית של טכנולוגיות מבוזרות עם יכולת להתחרות באופן גלובלי. פון מציין כי "השילוב בין הטכנולוגיות שלנו יוצר גוף מוביל בתחום המו"פ, היישומים והמסחור של AGI". "אסימון המאוחד של ASI$ הוא הדבק המחבר בין כל השחקנים באמצעות תמריצים משותפים. האסימונים של ASI$ משמשים להבטחת הרשת הציבורית כאסימוני גישה לנתונים ולשחרור עוצמת המחשוב ללא צורך בבנקאות ובמסלולי תשלום מסורתיים. זהו המטבע המקומי עבור כלכלת המכונה".

אם ההצעה תזכה לאישורן של רוב הקהילות, יתרחשו הדברים הבאים:

- FET$ תמותג מחדש כ-ASI$, עם אספקה כוללת של 2.63055 מיליארד אסימונים
- האסימונים של AGIX$ יעברו ל-ASI$, לפי שער המרה של 0.433350:1
- האסימונים של OCEAN$ יעברו ל-ASI$, לפי שער המרה של 0.433350:1
- אם הערך המדולל המלא (FDV) של שלושת האסימונים נכון ל-26 במרץ 2024 היה מועבר במלואו ל-ASI$, היה לה FDV משולב כולל של 7.6 מיליארד דולר.

מנהיגות ומשילות

עם הסגירה של מיזוג אסימונים זה תוקם מועצת משילות עבור ה-Artificial Superintelligence Alliance לצורך מעקב אחר פעילותה של הרשת הטוקונומית הממוזגת החדשה והנחייתה. הברית תנוהל על ידי בן גורצל, הומאיון שייח', ברוס פון וטרנט מק'קונגי. הארגונים המנחים את הפיתוח של שלוש הרשתות המתמזגות, Fetch.ai, Ocean Protocol Foundation ו-SNET Foundation, ימשיכו לפעול כגופים נפרדים, אולם ישתפו פעולה באופן הדוק במסגרת האקוסיסטם הטוקנומי המשותף של ASI$ והתפעול של הברית.
"היעדים המסחריים ויעדי המחקר הרבים שלנו עבור רשת משולבת זו כוללים השקה של מערכת AGI עצבית-סמלית מבוזרת בעלת יכולות עילאיות גלובליות בתחומי מפתח כגון הנמקה לוגית ומדעית ויצירתיות אומנותית", ממשיך ואומר גורצל. "ההשפעה של מערכת שכזו עשויה לחרוג במידה רבה ממה שראינו מצד מודלי שפה גדולים ולהוביל את הכלכלה הגלובלית לעידן חדש של AGI ו-ASI מבוזרות מועילות".

אודות SingularityNET

SingularityNET נוסדה על ידי ד"ר בן גורצל במטרה ליצור בינה מלאכותית כללית (AGI) מבוזרת, דמוקרטית, מכלילה ומועילה. לדברי ד"ר גורצל, AGI צריכה להיות בלתי תלויה בגוף מרכזי כלשהו, פתוחה לכולם ולא מוגבלת למטרות הצרות של תאגיד יחיד או אפילו מדינה יחידה. הצוות של SNET כולל מהנדסים, מדענים, חוקרים, יזמים ואנשי שיווק מפולפלים. אל פלטפורמת הליבה וצוותי ה-AI מצטרפים צוותים מומחים הפועלים בתחומי יישום כגון פיננסים, רובוטיקה, בינה מלאכותית ביו-רפואית, תקשורת, אומנויות ובידור.
למידע נוסף על SNET, היכנסו ל:https://singularitynet.io/

אודות Fetch.ai

Fetch.ai, חברת AI אשר בסיסה בקיימברידג', מגדירה מחדש את האפשרויות של עולם חכם ומחובר באמצעות טכנולוגיית הבינה המלאכותית מבוססת הסוכנים שלה. טכנולוגיית התשתית של Fetch.ai מאפשרת למפתחים ולעסקים לבנות, לפרוס ולבצע מונטיזציה באמצעות פלטפורמה מודולרית מבוססת סוכנים עבור הדור החדש של יישומי הבינה המלאכותית. מוצר הליבה של החברה, DeltaV, משלב בין מודלים של שפה (LLMs) וסוכני AI ליצירת שוק פתוח ודינמי המחבר בין משתמשים ושירותים וממציא מחדש את חוויית החיפוש הקיימת.

ניתן למצוא מידע נוסף בכתובת www.fetch.ai וב-X.

אודות Ocean Protocol

Ocean נוסדה במטרה ליצור שדה משחק אחיד עבור בינה מלאכותית ונתונים. הכלים של Ocean מאפשרים לעסקים ולאנשים פרטיים לסחור בצורה חלקה בנכסי נתונים באסימונים כדי לנהל נתונים לכל אורך מחזור החיים של מודל הבינה המלאכותית. האפליקציות המופעלות באמצעות Ocean כוללות החלפות נתונים ברמה ארגונית, תחרויות מדע נתונים ואובייקטים של גישה לנתונים (DAOs). מוצר Ocean Predictoor רושם נפח מכירות של 800 מיליון דולר בחודש שישה חודשים לאחר השקתו, עם מפת דרכים לצורך התאמה לגודל של המודלים היסודיים באופן גלובלי.

אנשי קשר

קשר לתקשורת
FTI Consulting
[email protected]

מקור: Fetch.ai, Ocean Protocol and SingularityNET

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית Business Wire

לפרטים נוספים: נוי תקשורת 03-6026026 זהר 052-2641769

לפרטים נוספים ניתן לפנות ל- נוי תקשורת.